Terapia traumy i trudnych doświadczeń — EMDR

Terapia EMDR bazuje na naturalnej zdolności, jaką posiada nasz mózg, a która pozwala na leczenie urazów psychicznych. Większość trudnych dla psychiki wydarzeń „goi się”, czy też mówiąc językiem terapii EMDR – przetwarza się sama. Przetwarzanie informacji powinno prowadzić nasz mózg w stronę takiego rozwiązania, które będzie zarówno zdrowe, jak i adaptacyjne. Jeśli jednak proces ten zostanie zablokowany i pojawią się nieadaptacyjnie przetworzone informacje dotyczące określonego wydarzenia, to możemy zacząć doświadczać emocjonalnego cierpienia, co w konsekwencji przełoży się na pogorszenie jakości naszego życia. Taki nadmiar negatywnych myśli czy emocji może sugerować, że w procesie przetwarzania wcześniejszych trudnych doświadczeń, wystąpił jakiś rodzaj blokady – czyli rana psychiczna nie zagoiła się do końca. W trakcie sesji terapeuta stymuluje zmysły pacjenta, (przeważnie ruch gałek ocznych lub przetwarzania dźwiękowego czy kinestetycznych wibracji – oryginalny sprzęt rekomendowany przez EMDR INTERNATIONAL W USA ), aby uruchomić proces przetwarzania informacji. Pozwala to na ponowne przetworzenie zablokowanych emocji i wydarzenia i nadanie im nowego znaczenia.
Terapia EMDR jest na tyle uniwersalna, iż może być adresowana do bardzo różnych grup Pacjentów, niezależnie od ich wieku czy stanu fizycznego. Możemy wykorzystywać ją pomagając zarówno dzieciom jak i osobom dorosłym.

Co można leczyć?
Terapia EMDR posiada szerokie spektrum oddziaływania m.in:

  1. leczenie zespołu stresu pourazowego (PTSD) tj: przemoc fizyczny i psychiczna, gwałt, wypadek, opuszczenie przez opiekuna w dzieciństwie,
  2. leczenie depresji,
  3. zaburzenia nastroju i lękowe,
  4. uzależnienia od substancji psychoaktywnych,
  5. zaburzenia osobowości, dysocjacyjnych i wielu innych,
  6. interwencje kryzysowe oraz praca z bólem chronicznym i fantomowym.
  7. bezsenność
    Psychoterapia EMDR obejmuje kilka sesji przygotowujących do właściwego przetwarzania.
Skorzystaj z usługi w dogodnym terminie

Wygodnie umów się na wizytę stacjonarną lub online. Dla mnie nie ma znaczenia skąd jesteś, postaram się Ci pomóc.

Dlaczego warto wybrać SENSE — Edyta Dedek — Psycholog Kliniczny, Terapeuta

Skuteczność i efektywność

Indywidualne podejście

Poufność i dyskrecja

Akceptacja i zrozumienie

Opinie od Pacjentów

Wygodnie umów się na wizytę

Wybierz dogodną dla Ciebie metodę spotkania z psychologiem. Niezależnie czy wolisz spotkanie na żywo, czy online — masz wybór.

Wizyta stacjonarna

Tradycyjna forma terapii, w której Pacjent osobiście spotyka się z psychologiem w gabinecie. Wizyty stacjonarne odbywają się w Rzeszowie w Pracowni Psychologicznej SENSE — ul. Lenartowicza 17b/74 (przy Hali Podpromie).

Wizyta online

Forma terapii, w której sesje odbywają się za pośrednictwem Internetu, jest alternatywą do tradycyjnego leczenia. Do sesji potrzebny jest komputer / tablet / telefon z dostępem do Internetu (Skype, WhatsApp, Messenger).